Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul, inşaat hukuku ve imar hukuku başlıca faaliyet alanlarımızdan birini oluşturmaktadır. Ortaklarımız, gayrimenkul yatırımları ve alımları, inşaat projelerinin yürütülmesi ve alt yapısının kurulması, yüklenici, mimar ve proje yöneticileriyle sözleşmelerin yapılması, imar mevzuatı da dâhil bu alandaki tüm konularda deneyim sahibidir ve müvekkillerimize hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadırlar.

Kırk yılı aşkın süredir, malikler, kiracılar, finansman kuruluşları, müteahhitler, yapı yönetim şirketleri ile çalışmaktayız ve hem konut hem de ticari gayrimenkul projelerinde müvekkillerimize danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Ortaklarımız, hukuk müşavirlerimiz ve yardımcı avukatlarımızla birlikte müvekkillerimize İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerde olduğu gibi, Marmara, Ege, Akdeniz ve Orta Anadolu bölgelerindeki illerde de gayrimenkul yatırımlarına hukuki danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz. 

Tapu sicil ve kadastro müdürlükleri ve belediyeler nezdinde tapu ve imar durumu araştırmalarını müvekkillerimiz adına yürütmekte ve detaylı tapu raporları hazırlamaktayız. Yabancı müvekkillerimizin gayrimenkul alımlarında onlar adına başvuru işlemlerini gerçekleştirilmektedir.

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku Avukatı

Daha fazla bilgi için Avukat Selin Özbek Cittone veya Avukat Erol Özbek ile iletişim kurabilirsiniz.