Çalışmalarımızın Temeli; Köklü Değerlerimiz

1972 Özbek firması olarak, hukuk fakültesinden yeni mezun, iki azimli genç olan Avukat Figen Özbek ve Avukat Erol Özbek tarafından kurulduk. Bu tarihten itibaren, karşılıklı saygı, güven ve bağlılığa dayanan köklü değerlerimizden ödün vermeksizin, müvekkillerimize hukuk alanında geniş bir yelpazede danışmanlık hizmeti sunmaya devam etmekteyiz.

 Aynı Dili Konuşmanın Verdiği Güven ve Kazandırdığı Başarı

2006 Avukat Selin Özbek Cittone, 7 yıl boyunca saygın bir hukuk firmasında görev aldıktan sonra, ikinci nesil olarak aile ortaklığımıza katıldı. Aynı yıl, Avukat Selin Özbek Cittone’nin okul yıllarından itibaren arkadaşı olan Avukat Deniz Şenvar Pekin de 7 sene boyunca önemli hukuk firmalarındaki görevinden sonra Özbek’in bünyesinde yerini aldı. Avukat Deniz Şenvar Pekin ve Avukat Selin Özbek Cittone, birleşmeler ve satın almalar ile sermaye piyasaları konularında firmamızın faayetlerini güçlendirmeye yönelik önemli katkılarda bulundular. Çok çeşitli konularda uluslararası müvekkillerle çalışarak Özbek’e mesleki deneyimlerini kazandırdılar. Birbirlerini iyi anlamaları, birbirlerini bütünleyen bilgileri ve yetenekleri ile büromuzun başarısına başarı katmışlardır.

2013 Avukat Atahan Sevimli ve Avukat Alp Çal, uzun yıllardır bizlerle çalıştıktan sonra, şirketler hukukuna ve davalar konusunda ortak olarak aramıza katıldılar.  

2014 Avukat Selen İbrahimoğlu Güreş’in firmamıza yönetici ortak olarak katılmasıyla hukukta aynı tutkuyu paylaşan üç okul arkadaşı bir araya geldi ve bu buluşma, Özbek’teki ekip ruhuna artı değer kattı.

2021 Avukat Gülşah Gökçe, uzun yıllardır bizlerle çalıştıktan sonra görevine Ortak olarak devam etmektedir.

Avukat Selen İbrahimoğlu Güreş, daha önceleri Türkiye’nin önde gelen hukuk firmalarından birinin şirketler hukuku ile birleşme ve satın alma hukuku bölümünün sorumlu ortağı olarak görev yaptı.  Son 15 yıl boyunca pek çok büyük ölçekli şirket birleşmeleri ve satın almaları, özelleştirme, şirketler ve ticaret hukuku konuları, sermaye piyasaları, girişim ve risk sermayesi işlemlerinde kilit bir görev üstlenmiştir.

Özbek’in bünyesinde halen 2 kurucu olmak üzere toplam 6 ortak avukat ile birlikte çalışan konularında tecrübeli avukatlar, genç avukatlar, hukuk müşavirleri ve yardımcı avukatlardan oluşan 10 kişilik bir ekibimiz bulunmaktadır. Özbek avukatları;

  • Çözüm odaklı ve duyarlı, uluslararası standartlarda hizmet verebilen en iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca ve/veya Fransızca bilen avukatlardan oluşan bir ekiptir.
  • Büromuz gerektikçe aralarında bilim insanlarının da bulunduğu saygın danışmanlar, hukuk ve vergi uzmanları, mühendisler, mimarlar ve strateji uzmanlarıyla birlikte çalışmaktadır.
  • Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Latin Amerika’daki hukuk firmalarıyla köklü işbirliğimiz sayesinde, sınır ötesi işlemlerde de müvekkillerimize destek verebilmekteyiz. Avrupa menşeli hukuk ağı olan JCA International üyesi olarak büromuz İstanbul’un ticari merkezinde bulunmakta, aynı zamanda İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Antalya’da ve Türkiye’nin diğer büyük illerindeki avukatlık firmalarıyla da yakın çalışmalar yürütmekteyiz.

Hakkımızda daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz Yönetici Ortağımız Avukat Selin Özbek Cittone ile iletişim kurabilirsiniz.